Miło nam poinformować, że od lutego rusza w naszej Fundacji grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 7-14 lat, z rodzin w których występuje problemem alkoholowym. Grupa terapeutyczna będzie prowadzona w ramach programu Rodzina Miśków, realizowanego dzięki współpracy z Fundacją ETOH z Warszawy, na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. W programie bierze udział 500 placówek z całej Polski.

Dzieci z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym przeżywają dużo wstydu, lęku, smutku oraz strachu o życie własne i najbliższych. Nieprzewidywalny rodzic, który nadużywa alkoholu uczy dziecko swoim zachowaniem tego, że świat, w którym ono funkcjonuje jest również nieprzewidywalny. Aby poradzić sobie z tą trudną sytuacją, dziecko uczy się reguły „nie mów, nie czuj, nie ufaj”. Zamiast czerpać radość z zabawy czy kontaktu z rówieśnikami, dziecko zamyka się w świecie, do którego dostęp ma niewiele osób lub żadne.

Celem programu jest pomoc w rozwijaniu umiejętności społecznych poprzez zabawę, zbudowanie bezpiecznej przestrzeni do wyrażania własnych emocji oraz zniwelowanie stresu związanego z przeżywaniem trudnej sytuacji w domu.

W trakcie zajęć dzieci będą miały okazję do zapoznania się z Rodziną Miśków, która pomoże w odkrywaniu przyjemności płynącej z zabawy oraz radości ze spotkań z rówieśnikami. Rodzina Miśków pomoże dzieciom w odkrywaniu swoich mocnych stron i pokaże, jak wiele korzyści przynosi zabawa w towarzystwie innych dzieci.

Spotkania będą trwały godzinę i będą się odbywać w każdą sobotę między 10:00 a 13:00. Zajęcia zostaną uruchomione po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych osób. Udział w grupie terapeutycznej jest bezpłatny. Zapraszamy do zapisów u prowadzącej zajęcia Andżeliki Kwaśnik pod numerami tel.: 601-212-288 lub 665-128-022, oraz pod adresem mailowym: rodzinamiskow@nonlicet.pl.

2021-01-19T20:00:47+00:0005 lutego 2018|

Przejdź do góry