📣Z radością ogłaszamy, że od jutra z naszej pomocy w ramach konsultacji dla dzieci i ich rodziców/opiekunów będzie można skorzystać również w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy 🥳
Jak zapisać się na bezpłatne konsultacje psychologiczne?
➡️Aby skorzystać z pomocy psychologa, należy zarejestrować się telefonicznie w Fundacji NON LICET pod numerem telefonu: 572 108 352.
Numer jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00.

Więcej informacji można także uzyskać pod adresem fundacja@nonlicet.pl.

Osoby Pierwszego Kontaktu dyżurujące w Fundacji udzielą wsparcia i informacji oraz umówią dziecko, rodzica lub profesjonalistę na konsultacje psychologiczne.

Aby skorzystać z pomocy, wystarczy mieszkać na terenie województwa dolnośląskiego – nie trzeba być ubezpieczonym.

Konsultacje będą się odbywały zdalnie oraz w oddziałach Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli:

  •       Wrocław – ul. Trzebnicka 42/44 oraz ul. Stalowa 6A (Fundacja NON LICET)
  •       Jelenia Góra – ul. 1 Maja 43
  •       Wałbrzych – Rynek 6
  •       Legnica – pl. Zamkowy 1, Zamek Piastowski

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów. W wyjątkowych sytuacjach z konsultacji mogą również skorzystać profesjonaliści pracujący z dziećmi, którzy jako świadkowie mają uzasadnione obawy o bezpieczeństwo dziecka.

Uczestnicy projektu objęci zostaną wsparciem psychologicznym. Oferowane wsparcie ma na celu pomoc dziecku i jego rodzicowi lub opiekunowi, w szczególności w takich sytuacjach, jak: przemoc w rodzinie, kryzys emocjonalny, konflikty z rówieśnikami/osobami dorosłymi, zwiększony poziom stresu lub złości, doświadczanie lub przejawianie agresji werbalnej i niewerbalnej, odczuwanie presji ze strony rówieśników lub osób dorosłych.

Pomoc oferowana dzieciom i młodzieży będzie miała charakter interwencyjny. Pilotaż zakłada się objęcie dziecka wsparciem w wymiarze średnio 4 godzin konsultacji psychologicznych oraz skierowanie dziecka i opiekuna do właściwego podmiotu, w którym będą mogli uzyskać specjalistyczną pomoc dostosowaną do jego potrzeb.

Dziękujemy Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego za współpracę na rzecz zapewnienia dzieciom wsparcia i bezpieczeństwa 🌷
Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
2022-06-09T12:49:44+00:0009 czerwca 2022|

Przejdź do góry